Kam patikėsi savo rankų priežiūrą?

 

Viena iš populiariausių grožio procedūrų šiuolaikiniame pasaulyje yra manikiūras. Verta prisiminti, kad rytų šalyse dėmesį savo rankoms ir nagams moterys skyrė jau 6 – 3 amžiuje prieš mūsų erą. Tuomet buvo naudojamos natūralios dažančios medžiagos, tokios kaip chna, kuriomis moterys dekoravo savo rankas, o vėliau ir nagus.

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinę moterį, kuri neteikia reikšmės savo nagų priežiūrai. O ir manikiūro rūšių šiais laikais turime išties platų spektrą – nuo saugaus manikiūro iki atliekamo aparatu, nuo higieninės procedūros iki SPA. Todėl mokykloje „Art of beauty“ rengiame plataus profilio specialistes – kosmetikes, kurių net 100 mokslo valandų  skiriama gilinimuisi į rankų ir kojų priežiūros teorinius ir ypač praktinius pagrindus bei subtilybes.

 

c700x420

 

Čia mokomės atlikti taip vadinamą europietišką (saugų) manikiūrą, kuris yra mažiausiai kenksmingas mūsų klientėms. Tai saugiausia manikiūro procedūra, kurios metu nepažeidžiamas odos vientisumas. O kartojant procedūrą dažnai, nagų odelės ir patys nagai tampa tvarkingesni.

Taip pat mokomės taisyklingai atlikti higieninį manikiūrą. Didžiausią dėmesį šiuo atveju skiriame negyvos odos (kutikulės) šalinimui nepažeidžiant aplinkinių gyvųjų audinių. Paskaitų metu aptariame ir taip šiandieną populiaraus aparatinio manikiūro pliusus bei minusus.

Tačiau didelį dėmesį skiriame ne tik nagų, bet ir rankų odos priežiūrai. Puoselėjame ją įvairiomis SPA  procedūromis. Mokomės atlikti rankų masažą. Tokiu būdų  tinkamų kosmetikos priemonių pagalba pamaitinama, sudrėkinama rankų oda bei atpalaiduojama susikaupusi įtampa.  Ir, be abejo, atliekame parafino terapiją, kuri suteikia odai elastingumo, maitina ją, gerina kraujotaką. Todėl yra ypač populiari žiemos metu.

Na ir žinoma – lakavimas. Ar žinote, kaip nuo senų laikų buvo tikrinama manikiūro specialistė, priimant ją dirbti į grožio saloną? O gi  prašoma parodyti, kaip ji sugeba nulakuoti klientės nagučius raudona spalva. Ir ne ne, ne ilgalaikiu geliniu, o paprastu nagų laku. Būtent šiai procedūrai atlikti reikia daugiausiai įgūdžių, kruopštumo. Todėl egzaminų metu mūsų mokinės demonstruoja savo gebėjimus atlikti šią, vieną iš sunkiausių, procedūrų.

Kažkada Coco Chanel yra pasakiusi: „Rankos – moters vizitinė kortelė“. Todėl drąsiai galiu teigti – klienčių rankos, patekusios į mūsų absolvenčių rankas, bus, išties, tinkamai ir profesionaliai prižiūrėtos.

 

Eleonora Ligeikienė

„Art of beauty“ mokyklos rankų ir kojų priežiūros dėstytoja