73073443 383057732571648 1061796974488977408 n

Šį skirtumą galima akivaizdžiai pamatyti, jei palyginsime akių vokų, lūpų, sėdmenų ir delno ar pėdų odą. Pastaroji gali siekti net 0,5 cm storio ar daugiau. Tai paaiškinama tuo, kad čia odos ląstelės yra labai tankiai išsidėsčiusios, atskirų ląstelių paviršiai užlipa vienas ant kito ir primena “puzzle” dėlionę, o tai suteikia odai ypatingą tankį ir stangrumą.

Po epidermio sluoksniu ant delnų ir pėdų riebalinio audinio ląstelės yra kitaip išsidėsčiusios, jos visos yra persmelktos jungiamojo audinio skaidulomis, kurios, be to, nuolat kertasi tarpusavyje, tuo pačiu sudarydamos ertmes, užpildytas riebalais. Tokiu būdu gaunasi savotiška elastinga paklotė. Todėl žmogus gali ramiai laikyti rankose daiktus ir neskausmingai atsistoti ant kojų. Įsivaizduokite, jei ant delnų būtų tokia pati plona oda kaip ant lūpų?

Epidermis sėdmenų zonoje yra daug plonesnis nei ant pėdų, tačiau kai kuriais atvejais riebalų sluoksnio storis gali siekti iki 10 cm! Taip yra dėl nuolatinio spaudimo šioje mūsų kūno zonoje. Juk mes dažnai sėdime, o mūsų sėdmenys gauna atitinkamą apkrovą, štai todėl Motina Gamta parūpino šia mūsų kūno dalimi, sukurdama ją būtent tokios formos.