coronavirus

Svarbi informacija kokių priemonių galime imtis, kad apsisaugotume nuo koronaviruso (COVID-19):

  • Reguliariai ir kruopščiai plaukite rankas su muilu ir vandeniu. Taip pat naudokite rankų dezinfekavimo skystį, turintį alkoholio.

Kodėl? Plaudami rankas muilu ir vandeniu bei naudodami rankų dezinfekcines priemones apsisaugome nuo virusų, kurie tuo metu gali būti ant rankų.

  • Stenkitės būti bent 1 metro atstumu nuo žmogaus, kuris kosėja ar čiaudėja.

Kodėl? Kai žmogus kosėja ar čiaudėja iš burnos ar nosies patenka maži skysti lašeliai, kuriuose gali būti virusas. Jei esate arti, galite įkvėpti šių lašelių.

  • Venkite liesti savo akis, nosį ir burną.

Kodėl? Rankomis liečiame įvairius paviršius, todėl didžiausia tikimybė, kad virusas pateks ant rankų. Jei rankomis dažnai liečiame savo akis, nosį ar burną- galime pernešti virusą ir jis pateks į organizmo vidų.

  • Pasirūpinkite kai jūs ar aplinkiniai čiaudėja ar kosėja pridengti burną/ nosį su alkūne, delnu ar servetėle. Panaudotą servetėlę reikia iš karto išmesti.

Kodėl? Maži lašeliai gali lengvai pasklisti, todėl čiaudėjant ar kosėjant būtina saugoti aplinkinius.

  • Likite namuose, jei blogai jaučiatės. Jei karščiuojate, kosėjate ar sunkiai kvėpuojate- nedelsiant kreipkitės į medikus, kurie dirba, bendradarbiaudami su vietos sveikatos tarnyba (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija).

Kodėl? Medikai žinos naujausią informaciją apie situaciją dėl koronaviruso (COVID-19)  jūsų šalyje bei galės jus pakonsultuoti telefonu ir paaiškinti kaip elgtis.

Kitą svarbią informaciją dėl koronaviruso iš Švietimo ir Mokslo Ministerijos rasite čia.