6319

Kiekviena moteris gerai žino kiekvienos dienos veido priežiūros mantrą – valome, tonizuojame, drėkiname. Tačiau labai dažnai tonizavimo dalį tiesiog praleidžiame, kaip nenaudingą/nereikalingą dalį. Todėl privalome žinoti kam jis reikalingas, kad nekiltų nei menkiausia mintis praleisti šį ypač svarbų žingsnį!

 

Kaip veikia veido tonikas?

 

Visų pirma, turime žinoti tai, jog tonikas NEVALO ODOS NEŠVARUMŲ ir negali būti naudojamas vietoje veido valymo priemonių!

 

Tikroji toniko paskirtis – ATSTATYTI NORMALŲ ODOS pH (tobulasis pH 5.5) ir paruošti odą kitos kosmetinės priemonės naudojimui. Todėl net ir jeigu vandeniu ar veido prausikliu gerai išvalomas veidas, veido toniką vis tiek rekomenduojama naudoti siekiant atstatyti veido odos pH.

 

 

Kodėl reikia naudoti toniką po veido valymo?

 

Dažnai galvojame, jog veidą nuplovus vandeniu naudoti toniko nebereikia – labai klystame! Kodėl? Natūralus odos pH yra 5.5, o vandens gali būti net 9.5! Tai reiškia, kad smarkiai sutrinka rūgščių ir šarmų pusiausvyra, ir smegenims siunčiama žinutė greitai gelbėti odą. Rezultatas – išsiskiria riebalai. Išsiskyrus riebalams žymiai greičiau užsiteršia veido poros, ilgainiui atsiranda odos papilkėjimai, spuogeliai, inkštirai… Ir tik pagalvokime, jei taip vyksta kiekvieną dieną…

 

Kaip išsirinkti tinkamą toniką veidui?

Todėl turime išsirinkti tinkamą toniką kiekvienai dienai. Mūsų patarimas – venkime tonikų sudėtyje turinčių alkoholio (alkoholis džiovina odą, todėl gali sukelti odos šerpetojimus).

Jei esame jautrios / sausos arba išsausėjusios odos savininkės – rinkimės drėkinančius tonikus savo sudėtyje turinčius pantenolio, hialurono.

Jei turime riebią / mišrią odą ir norime veido poras paversti mažiau pastebimomis – rinkimės sutraukiantį / gaivinantį toniką savo sudėtyje turinčio mielių, pipirmėčių ekstraktų.

 

Veido toniko šalutinis poveikis

Atkreipkime dėmesį, jog išsausėjusią odą pirmąją toniko naudojimo savaitę gali dirginti! Neišsigąskime! Tai reiškia, jog mūsų odos paviršius buvo praradęs savo apsauginį barjerą ir po truputėlį, toniko pagalba, jį atgauna. Po savaitės veido toniko naudojimo odos pH normalizuosis ir dirginimas praeis. Jei ir toliau jaučiame dirginimą – privalome pasitarti su kosmetologu dėl vieno toniko pakeitimo kitu.

 

Kaip naudoti veido toniką?

Toniką naudojame TIK ant švarios odos, tai reiškia, kad visų pirma nuvalome visus nešvarumus makiažo valikliu, nuprausiame vandeniu ir tik tuomet ateina laikas naudoti toniką.

Toniką galime paskirstyti vatos tamponėliu (taip daugiau sunaudojama priemonės, nes vatos tamponėlis didelę dalį priemonės sugers į save) arba tiesiog įlašiname į delną penkis lašus toniko, patriname tarp delnų ir sudrėkiname veidą (šis variantas padės sumažinti toniko sunaudojimo kiekį).

Nepraleiskime svarbaus veido valymo toniku žingsnio savo kasdienėje odos priežiūroje. Juk veidą turime vieną ir po sijonais ar palaidinėmis jo nepaslėpsime! Todėl privalome jį puoselėti!