Natūralūs aliejai odos priežiūrai

Mūsų oda – tai unikalios struktūros biologinis barjeras, kuris apsaugo mus nuo neigiamo išorinės aplinkos poveikio, taip pat užtikrina maistinių medžiagų pusiausvyrą ir mainus organizme. Sveika, nepriekaištingai lygi, gaivumu ir grožiu spinduliuojanti oda ne tik atlieka svarbias apsaugines ir medžiagų apykaitos funkcijas, bet ir yra viena iš svarbiausių visame pasaulyje visuotinai pripažintų gražuolių bruožų.

Tinkama odos priežiūra, atitinkanti jūsų odos tipą, ypatybes, amžių, metų ir paros laiką, padės ilgai išlaikyti sveiką ir estetišką odą bei palaikyti bendrą jos išvaizdą.

 

Auganti natūralių odos priežiūros produktų tendencija

Džiugu ir labai svarbu pastebėti, kad pastaraisiais metais šiuolaikinė kosmetologija aktyviai grįžta prie savo šaknų ir vis dažniau mums siūlo natūralius ir ekologiškus odos priežiūros produktus, iš kurių autentiškiausi ir populiariausi yra natūralūs odos aliejai.  Iš augalų, jų lapų, vaisių, žiedų ir šaknų gaunami aliejai nuo seno naudojami odos sveikatai ir grožiui palaikyti, ir tam yra objektyvios priežastys.

 

Natūralių aliejų nauda odai

 

naturaliu-odos-alieju-nauda-min

 

Šimtmečius naudojami natūralūs odos aliejai yra neįtikėtinai naudingi: juose yra lipidų, polinesočiųjų riebalų rūgščių ir mineralų, taip pat gausu organinių vitaminų ir mikroelementų, galinčių suteikti mūsų odai visapusišką priežiūrą ir puoselėjimą:

  • Natūralūs odos aliejai atgaivina odą ir pasižymi kompleksiniu prevenciniu ir priešuždegiminiu poveikiu, taip pat gydo turimus odos trūkumus;
  • Naudojant natūralius odos aliejus palaikoma natūrali odos pusiausvyra ir grožis, ji maitinama vitaminais ir mikroelementais bei drėkinama naudingais natūraliais ekstraktais;
  • Natūraliuose odos aliejuose esančios sudedamosios dalys veiksmingai palaiko odos jaunystę, stangrumą ir regeneraciją, prisotindamos ją natūralių tonizuojančių medžiagų;
  • Odos aliejai taip pat apsaugo odą nuo neigiamo aplinkos poveikio, nes sustiprina ir suaktyvina natūralius odos apsaugos mechanizmus.

 

Kaip išsirinkti natūralų odos aliejų?

Odos priežiūrai galima naudoti įvairių rūšių natūralius aliejus, kurie gali būti klasifikuojami keliais būdais:

Priklausomai nuo šaltinio: natūralūs odos aliejai gali būti gaunami iš skirtingų augalų dalių: sėklų, sėklų gemalų, šaknų, lapų ir stiebų, žiedų, vaisių, riešutų ir kt. Kai kuriais atvejais natūralūs odos aliejai gali būti gaminami vienu metu iš skirtingų to paties augalo dalių ir turėti šiek tiek skirtingą poveikį odai.

Priklausomai nuo konsistencijos: natūralūs odos aliejai gali būti skysti ir lengvi, arba tiršti ir net kieti. Iš kai kurių augalų galima gauti skirtingos (priešingos) konsistencijos natūralių aliejų, pavyzdžiui, kokosų ir alyvuogių aliejus yra plačiai paplitę ir skysti, ir sviesto pavidalo (odos aliejus, kurio tiršta, pusiau kieta tekstūra primena grietinėlę).

 

Natūralių odos aliejų tipai

Eteriniai aliejai odai

 

eteriniai-aliejai-min

 

Eteriniai aliejai – tai koncentruoti augalų ekstraktai, paprastai išgaunami iš augalų lapų, stiebų, žiedų, žievės arba šaknų distiliuojant arba ekstrahuojant, todėl tokiuose aliejuose yra didelė koncentracija (“esencija”) augalo kvapo ir skonio bei sodrus aromatas. Eteriniai aliejai dažnai naudojami parfumerijoje ir asmens higienos kosmetikoje. Plačiai paplitęs terapinis gydomasis eterinių aliejų naudojimas aromaterapijai ir įvairių fizinių bei emocinių būklių gydymui.

Nepaisant neabejotinos eterinių aliejų naudojimo naudos, juos naudojant odos priežiūrai reikia būti atsargiems ir apdairiems. Didelė eteriniuose aliejuose esančių ekstraktų koncentracija kai kuriems žmonėms gali sukelti alergines reakcijas, todėl prieš tepdami juos ant veido ar kūno būtinai praskieskite baziniais odos aliejais.

 

Natūralūs baziniai aliejai odai

 

Šviežias migdolų riešutų odos aliejus

 

Baziniai aliejai – tai natūralūs aliejai, paprastai augalinės kilmės, gaunami spaudžiant arba ekstrahuojant aliejų iš augalų sėklų, riešutų ar vaisių. Paprastai baziniai aliejai yra klampesni ir tirštesni nei eteriniai aliejai, jų aromatas mažiau išreikštas arba neutralus. Baziniai aliejai, kuriuose yra mažesnė augalų ekstraktų koncentracija, dažnai naudojami eteriniams aliejams skiesti kosmetikos procedūrose ir produktuose.

Be to, baziniai aliejai, kuriuose gausu riebalų rūgščių ir vitaminų, gali puikiai maitinti ir drėkinti odą, nesukeldami dirginimo ar alerginių reakcijų. Odos baziniai aliejai skiriami į skystus ir kietus (sviestus).

 

Kosmetiniai odos aliejai

 

Ant stalo išdėlioti kosmetiniai kremai ir odos priežiūros aliejai

 

Kosmetiniai aliejai – tai paruošti naudoti nepriklausomi kosmetikos produktai, kuriuos paprastai sudaro: baziniai ir eteriniai aliejai, augaliniai ar kiti kosmetiniai ekstraktai, emulsikliai ir vanduo. Kosmetiniai natūralūs odos aliejai gali būti naudojami atskirai arba kartu su kitais kosmetikos gaminiais (veido ir kūno valymo geliais, losjonais, veido ir kūno kaukėmis, balzamais, plaukų kaukėmis ir t. t.) ir ingredientais, kad būtų galima sukurti individualaus arba sustiprinto poveikio kosmetikos gaminius.

Kosmetikos pramonėje tokie aliejai dažnai naudojami natūraliuose ir ekologiškuose grožio ir asmens higienos produktuose, nes jie laikomi saugesniais ir švelnesniais odai nei sintetiniai ingredientai.

Tačiau svarbu suprasti, kad ne visi natūralūs kosmetiniai odos aliejai yra vienodi: vieni gali būti labiau rafinuoti ar perdirbti nei kiti, o tai gali turėti įtakos jų kokybei ir galimai naudai odos grožiui ir sveikatai. Todėl renkantis natūralius kosmetinius aliejus patartina rinktis šalto spaudimo, nerafinuotus ir ekologiškus aliejus, nes jie yra kokybiškesni ir naudingesni odai.

 

Natūralaus aliejaus odos priežiūrai pasirinkimas

Renkantis tinkamą natūralų aliejų savo odos priežiūrai, gali prireikti pasitarti su kosmetologu, be to, reikia atsižvelgti į keletą svarbių individualių kriterijų:

Odos tipas

Skirtingi aliejai geriausiai tinka skirtingiems odos tipams. Pavyzdžiui, aliejai, kuriuose yra daug linolo rūgšties (saulėgrąžų ir dygminų aliejai), paprastai yra tinkamesni žmonėms, kurių oda riebi arba linkusi į aknę. Oleino rūgšties turtingi aliejai (avokadų aliejus, alyvuogių aliejus) paprastai labiau tinka sausos ar brandžios odos žmonėms.

 

Gabalėliais supjaustyti avokadai ir stiklainis avokadų aliejaus veido odos priežiūrai

 

Asmens amžius

Su amžiumi gali keistis odos poreikiai ir net jos potipis, todėl svarbu į tai atsižvelgti atliekant odos priežiūros procedūras. Jaunesniems žmonėms, kurių oda linkusi į aknę arba riebi, gali labiau tikti lengvesni aliejai, pasižymintys antibakterinėmis, priešuždegiminėmis ir riebalų išsiskyrimą reguliuojančiomis savybėmis, kad odos poros būtų švarios. Brandžiai odai naudingesni sunkesni aliejai, kurie gerai drėkina, maitina ir turi senėjimą stabdantį poveikį (tonizuoja, lygina, šviesina, skatina natūralaus kolageno gamybą).

Odos problemos

Skirtingi aliejai gali padėti išspręsti tam tikras odos problemas, pavyzdžiui, sumažinti ir išlyginti randus ir raukšles (erškėtuogių aliejus), užkirsti kelią spuogams arba juos gydyti (arbatmedžio aliejus, ramunėlių ir medetkų aliejus).

Individualus jautrumas

Renkantis natūralų odos priežiūros aliejų, būtinai reikia atsižvelgti į bet kokias alergines reakcijas, intensyvų dirglumą ar individualų netoleravimą tam tikrai kvapiųjų medžiagų kompozicijai. Todėl aliejus patartina rinktis atlikus asmeninius kvapų toleravimo ir alergijos testus ant odos.

Kokybė

Vienas svarbiausių kriterijų renkantis natūralų aliejų. Norint suteikti savo odai tinkamą ir naudingą kosmetinę priežiūrą, žinoma, labai svarbu atkreipti dėmesį į aliejaus prekės ženklą ir gamintoją, taip pat naudinga pasidomėti jo sudėtimi ir gamybos metodu. Patartina rinktis aukštos kokybės ir kuo mažiau apdorotą natūralų aliejų – ekologišką, nerafinuotą ir šalto spaudimo. Nėra baisu sumokėti šiek tiek daugiau, daug liūdniau pirkti vidutinės kokybės produktą, kuris nesuteiks jūsų odai deramos priežiūros.

Produkto sudėtis

Nepirkite ir nenaudokite natūralių aliejų, kurių sudėtyje yra šių cheminių medžiagų: mineralinio aliejaus, parabenų ir silikonų.

 

Medžių vaisių, gėlių ir dviejų stiklainių odos priežiūros aliejų kompozicija

 

Natūralus aliejus – puikus pasirinkimas odos priežiūrai

Apibendrinant galima teigti, kad natūralūs aliejai yra puikus pasirinkimas odai maitinti, atgaivinti ir apsaugoti. Tikriausiai joks žmogaus sukurtas kosmetinis kremas negali prilygti natūraliam aliejui, kurio sudėtyje yra neįtikėtinai daug vitaminų, mineralų, mikroelementų, aminorūgščių, baltymų ir kitų vertingų ir retų junginių, kuriuos pati gamta kruopščiai sukūrė mūsų odos sveikatai ir grožiui palaikyti.