Iš natūralių ingredientų pagamintas odos priežiūros bazinis aliejus

Natūralūs augaliniai aliejai yra vertinga ir naudinga odos priežiūros kosmetikos rūšis, plačiai žinoma ir populiari nuo seniausių laikų iki šių dienų. Odos aliejų turtingumas riebalų rūgštimis, mikroelementais, vitaminais, aminorūgštimis, antioksidantais ir kitais, dažnai unikaliais, naudingais junginiais leidžia užtikrinti visapusišką odos sveikatos ir grožio priežiūrą. Natūralūs odos aliejai aktyvina svarbių junginių sintezės, medžiagų apykaitos ir regeneracijos procesus odoje, giliai ją maitina, drėkina ir stiprina, taip pat apsaugo nuo neigiamo agresyvių aplinkos veiksnių poveikio ir senėjimo, todėl labai prisideda prie odos sveikatos, jaunatviškumo ir patrauklumo išsaugojimo.

 

Kas yra natūralūs baziniai odos aliejai?

Natūralūs odos aliejai – puikus sprendimas, kaip suteikti odai visapusišką ir saugią natūralią priežiūrą. Galima naudoti bet kokį natūralų bazinį aliejų gryną arba su kitais maitinamaisiais priedais (eteriniais aliejais, vitaminais, augalų ekstraktais ir kt.). Norint parinkti ir suteikti odai tinkamiausią vietinę priežiūrą, svarbu suprasti aliejų specifiką, jų sudėtį ir poveikį odai. Todėl apžvelkime 8 populiariausius skystus bazinius aliejus ir jų naudingąsias savybes:

 

1. Kokosų aliejus odai

 

Kokosas ir kokosų odos priežiūros bazinis aliejus

 

Populiariausių bazinių aliejų sąraše pirmauja kokosų aliejus. Dėl savo sudėties, kurioje gausu riebiųjų rūgščių, antiseptinių savybių ir neutralaus, švelnaus kvapo šis kosmetinis aliejus puikiai tinka odos priežiūrai ir turi daug sveikatai naudingų savybių:

  • Sveikatos stiprinimas: kokosų aliejuje esanti oleino rūgštis normalizuoja odos ląsteles, stiprina odos ląstelių sieneles, gerina lipidų apykaitą epidermyje ir suteikia odai neįprasto švelnumo. Dėl sudėtyje esančios miristino rūgšties kokosų aliejus padeda prisotinti odos ląsteles naudingomis medžiagomis ir junginiais bei sustiprinti odos ląstelių imunitetą.
  • Drėkina ir minkština: kokosų aliejus yra vienas geriausių natūralių drėkiklių, kuris dėl jame esančių oleino ir linolo rūgščių padeda išlaikyti drėgmę odoje ir atkurti hidrolipidinę odos plėvelę, todėl ji tampa švelni ir lygi.
  • Raminamasis poveikis: kokosų aliejuje esantys vitaminai A ir B6 padeda veiksmingai ir greitai neutralizuoti odos uždegimą ir sudirgimą, gerai ramina saulėje nudegusią odą.
  • Priešuždegiminis ir gydomasis poveikis: kokosų aliejuje yra lauro ir kaprilo rūgščių, kurios pasižymi galingomis antiseptinėmis savybėmis, padedančiomis veiksmingai kovoti su spuogais, akne, taip pat turi antivirusinių ir priešgrybelinių savybių.
  • Gijimas ir regeneracija: kokosų aliejuje esantis vitaminas PP pagreitina odos ląstelių regeneracijos procesą, o vitaminas B6 skatina greitą odos pažeidimų (sausumo, įpjovimų, įbrėžimų, nudegimų saulėje, įtrūkimų ir kt.) gijimą ir mažina odos randų atsiradimą.
  • Seboreguliacija: kokosų odos aliejuje esanti kaprilo rūgštis padeda subalansuoti riebalų funkciją ir normalizuoti odos PH-pusiausvyrą, taip pat aprūpina odos ląsteles deguonimi ir palaiko jų sveikatą.
  • Senėjimą lėtinantis poveikis: kokosų aliejuje gausu antioksidantų, ypač vitamino E, kurie apsaugo odą nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio, lėtina senėjimo procesus, veiksmingai kovoja su odos senėjimo požymiais ir gerina odos elastingumą. Kokosų aliejuje esanti hialurono rūgštis padeda išlyginti smulkias linijas ir raukšles, o vitaminas B1 apsaugo epidermį nuo ankstyvo senėjimo.
  • Šviesinimas ir tonizavimas: kokosų aliejuje esančios stearino ir palmitino rūgštys padeda šviesinti odą, mažinti pigmentaciją, suvienodinti odos spalvą ir pagerinti odos elastingumą.

 

2. Alyvuogių aliejus odai

 

alyvuogiu-aliejus-min

 

Alyvuogių aliejus šiandien, kaip ir prieš daugelį amžių, aktyviai ir dažnai naudojamas odos priežiūroje. Alyvuogių aliejus turi savo sudėtyje unikalių mononesočiųjų riebalų ir yra turtingiausias natūralus vitaminų, įvairių mineralų, antioksidantų šaltinis, teikiantis neįkainojamą naudą odos priežiūrai:

  • Drėkinimas: alyvuogių aliejuje esančios oleino ir linolo rūgštys užtikrina ir palaiko ilgalaikį odos drėkinimą, todėl oda tampa lygesnė ir švelnesnė.
  • Maitina ir atgaivina odą: alyvuogių aliejuje gausu maistingųjų medžiagų, įskaitant vitaminus A, D ir E, kurie stimuliuoja odos ląstelių atsinaujinimo procesus, mažina keratinizuotų epidermio dalelių skaičių. Alyvuogių aliejuje esantys cinkas ir kalis intensyviai maitina ir atgaivina odą.
  • Priešuždegiminis poveikis: dėl didelio oleino rūgšties kiekio alyvuogių aliejuje ir antioksidanto oleokantalio, jis pasižymi ryškiu priešuždegiminiu ir skausmą malšinančiu poveikiu odai, puikiai susidoroja su odos paraudimu, patinimu ir sudirgimu bei veiksmingai padeda gydyti odos ligas.
  • Raminamasis poveikis: dėl sudėtyje esančių karotinoidų, tokoferolių, sterolių ir vitamino A alyvuogių aliejus turi raminamąjį, regeneruojamąjį ir odą raminamąjį poveikį – padeda greitai “nuraminti” nudegimus saulėje, sumažinti odos sudirgimą ir sausumą bei sumažinti randus.
  • Apsauga ir senėjimą stabdantis poveikis: vitamino E turtinga alyvuogių aliejaus sudėtis kartu su kitais antioksidantais, karotinu ir skvalenu puikiai apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, neigiamo UV spinduliuotės ir kitų neigiamų aplinkos veiksnių poveikio, detoksikuoja giliuosius epidermio sluoksnius. Alyvuogių aliejaus riebalų rūgščių (įskaitant stearino rūgštį) ir vitaminų A, D, E, K kompleksas padeda normalizuoti ir suvienodinti odos spalvą, išsaugoti epidermio reljefą ir turgorą. Alyvuogių aliejuje esantys fosfolipidai ir fosfatidai padeda sulėtinti senėjimo procesą.

 

3. Simondsijų (jojobos) aliejus odai

 

Švieži simondsijų vaisiai ir simondsijų odos priežiūros aliejus

 

Simondsijų aliejus iš esmės yra hipoalerginis skystas vaškas, turintis daug natūralių riebalų rūgščių, vitaminų, mineralų, aminorūgščių ir kitų odai naudingų veikliųjų medžiagų. Simondsijų aliejus dažnai naudojamas kosmetologijoje ir yra daugelio kosmetikos gaminių sudėtyje. Taip yra iš dalies dėl vertingų natūralių simondsijų aliejaus savybių, taip pat dėl to, kad jo sudėtis yra labai artima epidermio hidrolipidinės mantijos struktūrai, todėl jis puikiai įsigeria, minkština ir prisotina odą.  Pagrindinės simondsijų aliejaus odos priežiūros savybės yra šios.

  • Drėkinimas ir maitinimas: simondsijų aliejuje esantys riebalų rūgščių esteriai prisotina odą lipidų, todėl ji tampa švelni ir lygi; mononesočiųjų riebalų rūgščių ir vitaminų kompleksas padeda maitinti ir drėkinti odą, stiprina jos lipidų barjerą, sudaro organinę plėvelę ant odos paviršiaus, kuri palaiko odos drėgmę, gerina jos struktūrą ir didina elastingumą.
  • Apsauga ir stangrinimas: simondsijų aliejuje esantys vitaminai E, A ir D veiksmingai saugo odą nuo UV spindulių ir kitų nepalankių aplinkos veiksnių. Oleino rūgštis stiprina kraujagyslių sieneles, gerina odos imunitetą, atkuria odos barjero funkciją ir apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio. Simondsijų aliejuje esanti beheno rūgštis, vitaminas E ir fitosterolių kompleksas padeda stiprinti apsaugines odos savybes.
  • Atgaivinimas ir revitalizacija: simondsijų aliejuje esantis aminorūgščių, polifenolių ir flavonoidų kompleksas gerina kraujo mikrocirkuliaciją, stiprina kapiliarų sieneles, didina jų tonusą ir elastingumą, todėl padeda veiksmingai įveikti kuperozės simptomus. Oleino rūgštis skatina lipidų apykaitą odos ląstelėse. Simondsijų aliejuje yra mineralų (įskaitant cinką, varį, seleną, chromą ir jodą) kompleksas, kuris kartu su vitaminais A ir E sustiprina ląstelių atsinaujinimo procesą, stiprina odos imunitetą ir apsauginį mechanizmą. Simondsijų aliejuje esantys B grupės vitaminai padeda gaminti keramidus, kurie stiprina natūralią odos apsaugą.
  • Regeneracija: simondsijų aliejuje gausu vitamino E, kuris pagreitina sužeidimų (nudegimų, įtrūkimų, mikrožalojimų dėl hipersausos odos) gijimo procesą ir skatina natūralius odos ląstelių regeneracijos procesus. Be to, reguliariai naudodami simondsijų aliejų pastebimai sumažinsite randų išraišką, sumažinsite randų atsiradimo riziką ir padėsite pašalinti spuogų požymius. Simondsijų aliejuje esantis aminorūgščių kompleksas (įskaitant alaniną, argininą, triptofaną) suaktyvina odos regeneracijos procesus ir sustiprina aliejaus žaizdų gijimo savybes.
  • Priešuždegiminis ir raminamasis poveikis: Simondsijų aliejuje esantis fenolinių rūgščių, polifenolių, flavonoidų ir fitosterolių kompleksas pasižymi stipriomis antibakterinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis, todėl padeda veiksmingai kovoti su akne, dermatitu ir kitomis odos ligomis, o kartu su palmitino rūgštimi simondsijų aliejus pasižymi žaizdas gydančiu, raminančiu, minkštinančiu ir edemą mažinančiu poveikiu, todėl padeda pašalinti odos sudirgimą, paraudimą ir niežulį.
  • Seboreguliacija: simondsijų aliejuje esanti didelė gadoleino rūgšties koncentracija kartu su turtinga mineraline aliejaus sudėtimi veiksmingai reguliuoja natūralaus sebumo gamybą, o kartu su stearino rūgštimi padeda pašalinti nešvarumus ir sebumo perteklių nuo odos paviršiaus, apsaugo nuo užsikimšusių porų ir spuogų, komedonų bei aknės susidarymo.
  • Senėjimą stabdantis poveikis: simondsijų aliejuje esantis didelis kiekis natūralaus antioksidanto vitamino E, taip pat vitaminų D ir A puikiai apsaugo odą nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio, skatina epidermio ląstelių atsinaujinimą ir natūralią lipidų sintezę odos ląstelėse, lėtina senėjimo procesus. Aliejuje esantys antioksidantai ir rūgštys skatina natūralią kolageno sintezę ir apsaugo elastiną bei hialurono rūgštį nuo suirimo, taip užkirsdami kelią senėjimo požymiams ir palaikydami odos reljefą bei elastingumą. Simondsijų aliejuje esantys keramidai giliai įsiskverbia į odos struktūrą, iš vidaus atkuria odos ląsteles ir taip išlygina mimikos linijas bei raukšles.
  • Odos atspalvis šviesėja ir normalizuojasi: Simondsijų aliejuje esančios galo ir ferulo rūgštys kartu su aminorūgštimis ir vitaminais A ir B slopina odos pigmentaciją sukeliančius fermentus, mažina senatvinių dėmių atsiradimą, padeda šviesinti ir suvienodinti odos atspalvį.

 

4. Migdolų aliejus odai

 

Šviežias migdolų riešutų odos aliejus

 

Migdolų aliejus dažnai naudojamas parfumerijoje, medicinoje ir kosmetologijoje, jo galima lengvai rasti daugelyje odos priežiūros produktų. Taip yra dėl vertingos natūralios sudėties ir dėl to, kad migdolų aliejus yra gana lengvos tekstūros ir puikiai įsigeria. Migdolų aliejaus teigiamas poveikis odai yra toks:

  • Drėkinimas: daugiausia migdolų aliejaus sudėtyje yra oleino rūgšties, kuri giliai drėkina odą ir palengvina maistinių medžiagų skverbimąsi į epidermio ląsteles. Aliejuje esanti linoleno rūgštis atkuria natūralią odos lipidų pusiausvyrą ir palaiko odos drėgmę bei priežiūrą.
  • Odos maitinimas: migdolų aliejuje esantys vitaminai A, B ir D bei cinkas, kalcis, kalis ir magnis intensyviai maitina ir tonizuoja odą, o vitaminas K padeda aprūpinti epidermio ląsteles deguonimi, todėl oda tampa sveikesnė, lygesnė, švelnesnė ir elastingesnė.
  • Atsinaujinimas ir atgaivinimas: migdolų aliejuje esantys vitaminas A, magnis, kalcis, geležis ir selenas suaktyvina odos ląstelių atsinaujinimo procesus, o linolo Omega-6 rūgštis stiprina ląstelių membranas, skatina epidermio aprūpinimą krauju ir skatina medžiagų apykaitą odos ląstelėse.
  • Apsauga: pagrindinė migdolų aliejaus sudedamoji dalis – oleino rūgštis – padeda atkurti epidermio lipidinį barjerą, kuris tiesiogiai stiprina natūralias apsaugines odos funkcijas. Vitaminas E saugo epidermio ląsteles nuo destrukcijos ir deformacijos ir kartu su omega-3 nesočiosiomis riebalų rūgštimis saugo odą nuo neigiamo UV spindulių poveikio.
  • Senėjimą lėtinantis poveikis: migdolų aliejaus sudėtis, kurioje yra antioksidantų ir vitamino E, apsaugo odą nuo neigiamo laisvųjų radikalų poveikio, skatina natūralią keramidų sintezę odos ląstelėse, prisideda prie jų stiprinimo ir kartu su karotinų poveikiu lėtina senėjimo procesą bei mažina su amžiumi susijusių pokyčių atsiradimą. Migdolų aliejuje esanti linolo rūgštis ir retinolis suteikia odai stangrumo, išlygina jos struktūrą, skatina kolageno gamybą ir padeda išlyginti odos raukšles.
  • Seboreguliacija: migdolų aliejuje esantys vitaminas F, cinkas ir omega-9 riebiosios rūgštys normalizuoja riebalų aktyvumą ir apsaugo nuo uždegimo, spuogų ir komedonų.
  • Gydymas ir regeneracija: Oleino (Omega-9) rūgštis praturtina migdolų aliejų priešuždegiminėmis, raminamosiomis, žaizdas gydančiomis ir regeneracinėmis savybėmis. Migdolų aliejus veiksmingai padeda užgydyti žaizdas, pašalinti sudirgimą ir itin sausą odą, regeneruoti saulės nudegimų paveiktus audinius, išvengti strijų, randų ir spuogų.

 

5. Avokadų aliejus odai

 

Gabalėliais supjaustyti avokadai ir stiklainis avokadų aliejaus veido odos priežiūrai

 

Avokadų aliejus plačiai naudojamas kosmetologijoje dėl savo universalumo ir įvairiapusės naudos. Dėl įspūdingos vitaminų (A, B, C, D, E, K), mikroelementų ir mineralų (kalio, kalcio, magnio, fosforo, jodo), mononesočiųjų riebalų ir rūgščių sudėties avokadų aliejus yra ypač naudingas odos sveikatai ir grožiui.. Pagrindinės avokadų aliejaus savybės, svarbios kokybiškai odos priežiūrai, yra šios:

  • Drėkinimas ir maitinimas: avokadų aliejuje esantys omega-9 (oleino) ir omega-6 (linolo) rūgštys giliai ir ilgai drėkina odą. Be to, avokadų aliejuje esanti oleino rūgštis padeda pernešti naudingąsias medžiagas į epidermį, todėl vertingas vitaminų A, D, E, kalio ir lecitino kokteilis intensyviai maitina ir drėkina net labai sausą odą, kuri tampa švelnesnė, lygesnė ir elastingesnė.
  • Revitalizacija ir regeneracija: Avokadų aliejuje esanti didelė vitamino A koncentracija skatina natūralią kolageno gamybą ir spartina odos ląstelių regeneracijos procesus. Avokadų aliejuje esančios vertingosios rūgštys veiksmingai padeda atkurti odą: oleino rūgštis reguliuoja odos vandens ir riebalų pusiausvyrą ir skatina jos regeneraciją, linolo rūgštis aktyvina lipidų apykaitą epidermio ląstelėse ir stiprina natūralią odos barjerinę funkciją. Vitaminų A, C, E, F ir skvaleno kompleksas reguliuoja deguonies apykaitą odos ląstelėse, suaktyvina jų kraujotaką, o tai labai sustiprina odos ląstelių imunitetą.
  • Priešuždegiminis poveikis: fitosterolių, chlorofilo, skvaleno, vitaminų D, K ir linolo rūgšties kompleksas suteikia avokadų aliejui antiseptinį ir priešuždegiminį poveikį, padeda veiksmingai kovoti su uždegimu, sudirgimu, odos patinimu ir kokybiškai užkirsti kelią tokioms odos ligoms kaip rožinė, kuperozė, egzema, aknė ir kt.
  • Gydymas ir raminimas: avokadų aliejuje esantys vitaminai E ir D, beta karotenas, vitaminas D, lecitino riebalų rūgštys padeda veiksmingai gydyti odos pažeidimus, pašalinti odos sudirgimus, nudegimus, išsausėjimą, užkirsti kelią dermatito atsiradimui ir vystymuisi. Avokadų aliejuje esantis vitaminas F ir fitosteroliai sustiprina gydomąjį, raminamąjį, priešuždegiminį, ir regeneruojamąjį aliejaus poveikį odai.
  • Senėjimą stabdantis poveikis: laisvųjų radikalų ir UV spindulių žalingą poveikį odai slopina, blokuoja ir neutralizuoja avokadų aliejuje esantys antioksidantai. Avokadų aliejuje esantis vitaminų E, A, D, B grupės (B1, B2, B3, B9), provitaminų, skvaleno ir fitosterolių kompleksas padeda mažinti odos senėjimą, apsaugo nuo fotosenėjimo, mažina su amžiumi susijusių pokyčių išraišką, skatina kolageno gamybą, todėl pagerėja odos tonusas ir elastingumas. Avokadų aliejuje esanti palmitolio rūgštis taip pat daro didelį poveikį odos tonuso gerinimui, elastingumui ir odos regeneracijai.

 

6. Argano aliejus odai

 

Arganų sėklos stambiu planu

 

Argano aliejus yra dar vienas natūralus, ypatingomis maitinimo savybėmis pasižymintis odos priežiūros produktas, kuris pagrįstai pelnė visuotinę meilę ir pagarbą kosmetikos pramonėje. Argano aliejus neabejotinai plačiai naudojamas dėl vertingos natūralios sudėties ir naudingų priežiūros savybių, iš kurių svarbiausios yra šios:

  • Drėkinimas, maitinimas, minkštinimas: argano aliejuje esantys polifenoliai ir triterpenų alkoholiai kartu su vitaminais A, F, D, C intensyviai maitina ir drėkina odą. Oleino rūgštis veiksmingai apsaugo odą nuo išsausėjimo ir giliai ją drėkina. Vertingas skvaleno, palmitino rūgšties, stearino rūgšties ir ferulino rūgšties derinys suteikia argano aliejui gebėjimą veiksmingai kovoti su odos sausumu ir pleiskanojimu, padaryti ją švelnią ir šilkinę.
  • Apsauga, atgaivinimas, regeneracija: neįprastai didelė omega-6 riebalų rūgščių koncentracija argano aliejuje normalizuoja natūralią apsauginę odos funkciją ir suaktyvina lipidų apykaitą epidermio ląstelėse. Karotinoidai ir vitaminų A, F, D, C ir E kompleksas aktyvina medžiagų apykaitos procesus epidermio ląstelėse ir skatina odos ląstelių atsinaujinimą. Argano aliejuje esantys polifenoliai, bioflavonoidai, katechinai ir fitoestrogenai turi apsauginį ir regeneruojamąjį poveikį odai.
  • Priešuždegiminis poveikis: argano aliejuje esantys steroliai, polifenoliai, tokoferoliai, triterpenų alkoholiai, ferulo rūgštis ir skvalenas pasižymi stipriu baktericidiniu, priešuždegiminiu, antivirusiniu ir netgi priešgrybeliniu poveikiu, todėl veiksmingai gydo odos uždegimus, bėrimus ir ligas.
  • Senėjimą stabdantis poveikis: argano aliejuje esantys fitosteroliai ir karotinoidai veiksmingai skatina natūralią kolageno ir elastino gamybą. Argano aliejuje esantys vitaminai A, E, F, skvalenas ir ferulo rūgštis padeda stabdyti odos senėjimo procesus, o peptidai ir flavonoidai intensyviai maitina ir drėkina odą, lygina jos struktūrą ir padeda išlyginti raukšles. Didelė tokoferolio koncentracija argano aliejuje patikimai apsaugo odą nuo neigiamo laisvųjų radikalų ir UV spindulių poveikio, skatina natūralų ląstelių atsinaujinimą ir padeda mažinti senėjimo požymius.

 

7. Makadamijų aliejus odai

 

Makadamijos vaisių dubenėlis ir makadamijos odos priežiūros aliejus

 

Makadamijų aliejus yra puikus odos priežiūros produktas, pasižymintis biologiniu suderinamumu su natūraliu odos lipidiniu sluoksniu, todėl šis aliejus labai gerai įsiskverbia į odą ir puikiai įsisavinamas. Makadamijų aliejus puikiai dera su kitais kosmetikos ingredientais, todėl yra vienas populiariausių bazinių aliejų. Be to, natūrali makadamijų aliejaus sudėtis, kurioje gausu daug vertingų riebalų rūgščių, vitaminų, baltymų, eterinių aliejų, mikroelementų ir kitų junginių, suteikia odai neįtikėtinai naudingą priežiūrą ir dosniai atskleidžia jos teigiamą poveikį:

  • Drėkinimas ir maitinimas: Oleino (omega-9) ir palmitoleino (omega-7) rūgštys, kurios yra pagrindinės makadamijų aliejaus sudedamosios dalys, giliai drėkina epidermį ir padeda praturtinti jo sluoksnius maistinėmis medžiagomis. Makadamijos aliejaus sudėtį praturtinantys mineralai (kalis, natris, selenas, kalcis, cinkas) visapusiškai drėkina ir intensyviai maitina odą, todėl ji tampa švelnesnė ir stangresnė.
  • Revitalizacija ir regeneracija: Makadamijos aliejuje esančios oleino, palmitolio, laurilo rūgštys ir skvalenas skatina aktyvų epidermio ląstelių atsinaujinimą. Linolo rūgštis padeda normalizuoti lipidų apykaitą odos ląstelėse ir palaikyti natūralią apsauginę odos funkciją. Makadamijos aliejuje esantis vitaminų B ir E kompleksas didina odos apsauginį aktyvumą ir skatina odos regeneracijos procesus. Mikroelementų kompleksas (natris, kalcis, cinkas ir kt.) skatina medžiagų apykaitą ir mikrocirkuliaciją odoje, taip pat padeda išlyginti odos tekstūrą.
  • Priešuždegiminis poveikis: makadamijų aliejuje esantis subalansuotas omega-3 ir omega-6 riebalų rūgščių derinys pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu, todėl sėkmingai veikia uždegimines odos ligas.
  • Gydomasis ir raminamasis poveikis: makadamijų aliejuje esanti palmitolio rūgštis pagreitina odos pažeidimų gijimą, o kartu su fitosterolais suteikia aliejui raminamąjį poveikį ir padeda veiksmingai kovoti su sudirgimu, niežuliu, uždegimu ir nudegimu saulėje.
  • Seboreguliacija: makadamijų aliejuje yra didelė koncentracija oleino rūgšties, kuri normalizuoja riebalų aktyvumą, reguliuoja jų gamybą ir apsaugo nuo uždegimų, spuogų ir inkštirų.
  • Senėjimą stabdantis poveikis: makadamijos aliejuje esanti palmitoleino (omega-7) rūgštis, kurios yra didelė koncentracija, skatina odos stangrumą ir atjaunėjimą. Kitas aliejaus komponentas – vitaminas E – pasižymi stipriu antioksidaciniu poveikiu, saugo odą nuo laisvųjų radikalų, padeda atsinaujinti epidermio ląstelių struktūrai ir didina odos elastingumą. Makadamijų aliejuje esantys B grupės vitaminai neleidžia atsirasti su amžiumi susijusiems pokyčiams, taip pat padeda išlyginti odos raukšles.

 

8. Vynuogių sėklų aliejus odai

 

Vynuogių šakelė, vynuogių sėklos ir vynuogių sėklų odos priežiūros aliejus

 

Vynuogių kauliukų aliejus yra galingas ir subalansuotas odos priežiūros produktas, kuriame gausu vertingų medžiagų. Jo veikliosios medžiagos maitina, stiprina, tonizuoja, atjaunina ir keičia odą, todėl jis dažnai vadinamas grožio ir jaunystės eliksyru. Kitas svarbus vynuogių kauliukų aliejaus privalumas – tai didelis jo veiksmingumas prižiūrint visų tipų odą. Pagrindinį teigiamą šio populiaraus bazinio aliejaus poveikį galima apibūdinti taip:

  • Drėkinimas ir maitinimas: Vynuogių sėklų aliejuje esančios linolo, palmitolio ir stearino rūgštys veiksmingai reguliuoja odos vandens balansą ir užtikrina ilgalaikį drėkinimą.
  • Švelninantis ir raminamasis poveikis: beta karotinas, piknogenolis, stearino ir palmitino rūgštys bei B grupės vitaminų kompleksas (B1, B2, B3, B6, B9, B12) suteikia vynuogių kauliukų aliejui raminamąjį ir švelninantį poveikį, todėl jis veiksmingai pašalina niežulį, sausumą, pleiskanojimą, paraudimą ir odos sudirgimą.
  • Atgaivinimas ir revitalizacija: vynuogių kauliukų aliejuje esantys fitosteroliai, taip pat linolo ir oleino rūgštys padeda stiprinti odos apsauginę funkciją, didina jos imunitetą ir atsparumą nepalankiems aplinkos veiksniams. Be to, oleino rūgštis, veikdama kartu su fitosterolais, piknogenoliu ir B grupės vitaminais, gerina kraujo mikrocirkuliaciją epidermyje, stiprina ir didina kapiliarų elastingumą, mažina kuperozės riziką ir šalina esamas jos apraiškas. Vertinga vynuogių kauliukų aliejaus sudedamoji dalis – palmitolio rūgštis – padeda normalizuoti ir suvienodinti odos spalvą.
  • Priešuždegiminis poveikis: Linolo rūgštis, vitaminas C, selenas, cinkas ir varis, esantys vynuogių kauliukų aliejuje, pasižymi antibakteriniu, priešuždegiminiu, gydomuoju ir raminamuoju poveikiu, todėl mažina aknės riziką. Kita aliejaus sudedamoji dalis – chlorofilas – sustiprina baktericidinį, priešuždegiminį ir gydomąjį poveikį odai, todėl veiksmingai padeda kovoti su odos bėrimais ir sudirgimais.
  • Senėjimą stabdantis poveikis: aliejuje yra polifenolių, fitosterolių, taip pat linolo, oleino ir stearino rūgščių, kurios skatina natūralaus kolageno gamybą ir stiprina kolageno skaidulas, taip pat padeda sulėtinti senėjimo procesus. Kita vertinga aliejaus sudedamoji dalis – palmitolio rūgštis – aktyvina odos ląstelių regeneracijos procesus, padeda atkurti odos elastingumą. Resveratrolis yra unikali ir išties neįkainojama vynuogių kauliukų aliejaus sudedamoji dalis, galingas organinis antioksidantas, kuris kartu su piknogenoliu, vitaminais (E ir C), mikroelementais (selenu, cinku, variu), ir oligomeriniais proantocianidinais (OPC) apsaugo epidermį nuo laisvųjų radikalų ir skatina natūralaus kolageno sintezę odoje, gerina jos tonusą ir reljefą, mažina pigmentaciją ir senėjimo požymius.

 

Kad oda būtų sveika, būtina tinkama ir reguliari jos priežiūra

Tinkama odos priežiūra natūraliais aliejais, atitinkančiais odos tipą, savybes, amžių, metų laikus ir kitus individualius parametrus, padės pagerinti odos sveikatą ir grožį bei išlaikyti ją sveiką ir gražią ilgą laiką.