Programa skirta tiems, kas nori tapti profesionaliais pirtininkais.

PILNAS finansavimas per Užimtumo tarnybą. Daugiau informacijos rasite čia.

Mokymų pradžia 2024 m. spalio 14 d. PRIĖMIMAS tik mokykloje iš anksto užsiregistravus.

Baigusiems šią programą bus išduotas LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patvirtintas IV lygio pirtininko diplomas.

PIRMINIO MOKYMO PROGRAMA

Programos valstybinis kodas: P43101504

Skirta asmenims siekiantiems pirmos kvalifikacijos, t. y. turintiems tik vidurinį išsilavinimą.

Mokymosi trukmė: 8 mėn.
Programos apimtis kreditais: 60 kreditų
Mokymosi forma: dieninė
Lietuvos kvalifikacijų lygis: IV

MOKSLŲ KAINA: 3741,75 

Daugiau apie priėmimo sąlygas rasite čia

Daugiau informacijos apie finansavimą per Užimtumo tarnybą rasite čia.

TĘSTINIO MOKYMO PROGRAMA

Programos valstybinis kodas: T43101504

Skirta asmenims siekiantiems antros kvalifikacijos, t. y. jau turintiems profesinį ar aukštąjį išsilavinimą.

Mokymosi trukmė: 7 mėn.
Programos apimtis kreditais: 50 kreditų
Mokymosi forma: dieninė
Lietuvos kvalifikacijų lygis: IV

MOKSLŲ KAINA: 2649,15 €

Daugiau apie priėmimo sąlygas rasite čia

Daugiau informacijos apie finansavimą per Užimtumo tarnybą rasite čia.

Dėmesio! Jau turinčius patirties šioje srityje, kviečiame ir siūlome du mokymosi būdus:

 • Norintiems tobulėti siūlomas dažnesnis mokymosi grafikas: užsiėmimai vyks 2 kartus per savaitę po pusę dienos. 13  praktinių mokymų tradicinėje pirtyje ir  2 Hamamo ritualo mokymai. Likusios pamokos vyks mokykloje.Mokslų kaina 1800 €. (reikia pateikti įrodantį dokumentą apie įgytą pirtininko kompetenciją).
 • Turintiems patirties šioje srityje kviečiame mokytiseksternu. Bus dvi teorijos konsultacijos, du praktiniai užsiėmimai tradicinėje pirtyje ir vienas Hamamo ritualo užsiėmimas.Mokslų kaina – 1000 € (reikia pateikti įrodantį dokumentą apie įgytą pirtininko kompetenciją ir turėti minimum 1 metų darbo stažą pirties veikloje).

TURITE PAPILDOMŲ KLAUSIMŲ?

Daugiau informacijos apie Pirtininko programą suteiks telefonu  +370 630 08998 arba el. paštu administracija@aob.lt

PIRTININKO KOMPETENCIJOS

 • Paruošti pirties įrangą darbui;
 • Prižiūrėti pirtį ir jos įrangą;
 • Paruošti darbo vietą ir priemones pirties procedūroms atlikti;
 • Įvertinti fiziologinius, anatominius žmogaus ypatumus, užtikrinant procedūros saugumą;
 • Vanoti vantomis;
 • Atlikti pirties procedūras;
 • Informuoti klientus apie pirties procedūrą ir elgesį po jos;
 • Rinkti, laikyti, apdoroti ir konservuoti pirties procedūroms naudojamus augalus;
 • Rišti ir konservuoti vantas;
 • Ruošti pirties procedūrose naudojamas augalinės bei gyvulinės kilmės ir kitas natūralios kilmės priemones;
 • Formuoti darbinius įgūdžius realioje darbo vietoje.

MOKYMOSI MODULIAI

 • Pirties eksploatavimas;
 • Pirties procedūrų atlikimas;
 • Gamtos išteklių paruošimas ir naudojimas pirtyje;
 • Pirties poveikis žmogaus organizmui (kviestinis mokytojas – Prof. Albertas Skurvydas).

KVIESTINIS MOKYTOJAS:

 SkurvydasAlbertas Skurvydas – vienas žymiausių Lietuvos sporto mokslininkų. Habilituotas biologijos mokslų daktaras; 18 metų dirbo Lietuvos sporto universiteto rektoriumi; Nuolat perteikia savo patirtį ir naujausias mokslines žinias įvairiuose seminaruose ir paskaitose. Mokslinių tyrimų sritys – greitoji ir lėtoji griaučių raumenų adaptacija, judesių mokymo ir valdymo, neuroreabilitacijos technologija, sistemų teorija, treniravimo mokslo problemos. Parašė daugiau kaip 500 mokslinių straipsnių; Parašė monografijas – Senasis ir naujasis mokslas: paradigmos, metodologijos, teorijos, dėsniai, principai, politika (2008), Apie mokslą, tiesą ir pažangą (2010), vadovėliai: Žmogaus fiziologija (su kitais, 1999 22006), Fizinis rengimas (su kitais, 2007), Graikų-romėnų imtynės (su kitais, 2007), Judesių mokslas: raumenys, valdymas, mokymas, sveikatinimas, treniravimas, metodologija (2010), knygas Fizinis aktyvumas ir sveikata (su kitais, 2006), Kūno kultūra: geras ir gražus žmogus (su kitais, 2006), Modernioji neuroreabilitacija: judesių valdymas ir proto treniruotė (2011).

MOKYTOJAI:

Aridas Pabedinskas – 1994 metais baigė Vilniaus pedagoginį universitetą ir įgijo bendrojo lavinimo mokyklos istorijos ir politologijos mokytojo kvalifikaciją. Vėliau 2002 metais Lietuvos Teisės universitete apsigynė teisės magistro kvalifikacinį laipsnį. Oficialų profesionalaus pirtininko kelią pradėjo 2008 metais baigęs pirtininko kursus „Pirties Akademijoje“. Siekdamas profesionalumo ir pirtininko meistriškumo toliau nuosekliai gilinosi į pirtininko darbo subtilybes, lankė užsienio pirtininkų kvalifikacijos kėlimo seminarus. Yra sukūręs autorinę masažinio vanojimo programą, kurią 2019 metais pristatė II-oje tarptautinėje vanojimo konferencijoje. 2022 metais pagal formaliąją modulinę pirtininko profesinio mokymo programą įgijo pirtininko kvalifikaciją. Yra daugkartinis Lietuvos mėgėjų vanojimo varžytuvių teisėjas, bei Lietuvos vanojimo čempionato teisėjas. Aridas taip pat turi patirties masažo srityje. 2008 metais mokėsi Mišakovų masažo mokykloje kur susipažino su relaksaciniu, ajurvediniu masažu. 2017 metais Elektrėnų profesinio mokymo centre įgijo masažuotojo kvalifikaciją. Nuo 2019 metų yra Lietuvos masažuotojų asociacijos narys. Šiuo metu Elektrėnų profesinio mokymo centre moko sportinio masažo.

Liuda Medinė – baigė ekonomikos studijas Kauno Technologijų universitete ir eilę metų šioje srityje sėkmingai dirba. Pirtis, pradžioje buvusi hobiu, pamažu tapo gyvenimo būdu, o paskiausiai ir mylimu darbu. Mokytoja yra pirmosios 2023 m. pirtininkų laidos absolventė. “Augalai ir vaistažolės kantriai ir ištikimai mane lydi nuo pat vaikystės. Mano mokytojas ir palydovas šioje kelionėje – farmacininkas ir žolininkas Virgilijus Skirkevičius.  Esu išklausiusi visą eilę jo paskaitų ciklų. Augalų panaudojimas pirtyje – viena  iš mėgstamiausių mano temų. Treti metai šiomis žiniomis bei praktika dalinuosi su Perkūnijos pirties mokyklos mokiniais”.

Inga Kragnienė –  masažuotoja, grožio terapijos specialistė. Lietuvos sporto universitete įgijo reabilitacijos bakalauro, o vėliau ir magistro laipsnį. Dėstymo patirtis virš 10 metų. “Art of Beauty” mokyklos masažo profesijos mokytoja. Praktikuojanti masažuotoja bei kosmetologė, praktinius įgūdžius tobulinusi dirbdama užsienio SPA centruose bei Lietuvos grožio klinikose. 

Asta Bagdonaitė – grožio terapeutė, kūno priežiūros specialistė, dietistė. Ilgametė darbo patirtis kūno priežiūros specializacijoje leidžia tvirtinti, kad tik holistinis požiūris padeda tinkamai įvertinti ir parinkti geriausius kosmetinių problemų sprendimus. Todėl savo paskaitose akcentuoja būtinybę į kūną žvelgti kaip į visumą, individualybę, suvokti jame vykstančius procesus. Prioritetą teikia saikingam odai draugiškų kosmetinių priemonių vartojimui, pabrėžia kūno priežiūros svarbą ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus.