71405774 397651414463879 2575848430379204608 o

“Art of Beauty” Mokyklos absolventės kosmetologės Linos Zivertaitės patarimai

 

Visi svajojame apie gražią, sveiką, skaisčią ir lygią odą, tad siekiant ją tokią turėti, pirmiausiai reikalinga žinoti ko šiukštu niekada nedaryti savo odai.

TOP 5 dalykai, kurie NEREKOMENDUOJAMI odai:

  • VEIDO ODOS PRAUSIMAS MUILU – ak tas švaros ir sausumo jausmas nusiprausus veidą muilu… Ar žinote, kad dažniausiai jo sudėtyje yra SLS (sodium lauryl sulfate), kuris ekstremaliai sausina odą, taip pat pažeidžia apsauginį odos paviršių, kuris natūraliai yra rūgštinis (muilas, kaip žinia, yra šarmas), taip atveriamas kelias bakterijoms ir virusams.
  • ODOS TEPIMAS SPIRITU (įskaitant odekolonu, degtine ir pan.) – uhhhh šitas prietaras tikrai atėjęs iš močiučių laikų, kad jei yra spuogas ar pasiriebalavusi oda, geriausia ją pavalyti spiritu, nes taip pasausinsime ir dezinfekuosime. Na, tikrai NE. Spiritas per daug sausina odą, dėl ko riebalinės laiukos pradeda gaminti dar daugiau riebalo, oda gali stipriai sudirgti, atveriams kelias infekcijoms. Taip pat venkite kosmetikos produktų, kuriuose yra alkoholio.
  • VEIDO ODOS TEPIMAS VAZELINU (naftos produktu) – ką?! Ar tai kažkas daro? Ištiesų, ilgai buvo manoma, kad tai puikus drėkiklis ir minkštiklis, tačiau ar tikrai norėtumėte tepti jį ant savo veido žinodami, kad didžiąją dalį vazelino sudėties sudaro medžiagos randamos naftos statinių dugne? Jis taip pat stipriai kemša poras. Ir iš kur tie spuogai?
  • VEIDO ODOS TEPIMAS KŪNUI SKIRTOMIS PRIEMONĖMIS – juk koks skirtumas alkūnė ar skruostas? Visada skaitykite kam skirtas produktas, jei kūnui – tai ir naudokite kūnui. Nepamirškite, kad veido oda yra daug plonesnė ir jautresnė nei kūno bei daug greičiau užsikemša.
  • DARŽOVIŲ IR VAISIŲ DĖJIMAS ANT VEIDO ODOS – gi taip rodo filmuose ir moteriškuose žurnaluose rašo!Daržoves ir vaisius naudokite pagal paskirtį – valgykite. Dažnai nuo tokių eksperimentų atsiranda veido odos alergijos, sujautrėjimai, bėrimai. Maisto produktai niekada nenueis gylyn į odą tiek, kiek tai gali atlikti profesionalūs kosmetikos produktai, tad ir naudos iš to mažai. Jei esate natūralumo šalininkė(-as), šiuo metu rinkoje yra gausybė natūralios kilmės kosmetikos.