NAtos dideles

Kas man yra masažas?

 

Man, kaip ir daugeliui šios srities specialistų, lengviau parodyti veiksmu, nei aprašyti žodžiais masažo vyksmą. Manau, kad masažo metu būtent ir įvyksta vyksmas – tam tikras transformacijos procesas – ir su pačiu masažuotoju, ir su masažuojamu žmogumi. Tai, kaip klasikinės muzikos koncerte: jo metu įvyksta kažkas Tokio, kas keičia, transformuoja visus šio vyksmo dalyvius – muzikantus, klausytojus ir net pačią muziką, kūrinį, jo skambėjimą. Tie, kas lankėsi tokiame koncerte supras mane ir tai ką noriu perteikti šiuo savo palyginimu. O būtent tai, kad nuo muzikantų atlikimo ir klausytojų priėmimo priklauso ir to kūrinio skambėjimas tame konkrečiame koncerte. Kitur, prie kitos publikos, grojant kitiems muzikantams, tas pats kūrinys skambės jau kitaip ir vyks kitas vyksmas.

Taip ir masažo vyksme – viskas priklauso nuo specialisto asmenybės, jo kvalifikacijos, dvasinio įkvėpimo, savijautos ir nuo to, ką jis įdeda kaip slaptą ingredientą.
Taip pat nuo kliento gebėjimo priimti ar nepriimti šį specialistą, jo pasirinktą masažo techniką, aplinką. Ir pagaliau nuo masažo technikos, kurią kažkas sukūrė ir pasistengė perteikti jos esmę ir subtilybes tam specialistui.

Taigi masažo technikos – tai masažo specialisto instrumentai, kurių galimybes jis turėtų išskleisti (kaip gabus muzikantas), mokėtų jungti į „darnų orkestrą“, gebantį atlikti įvairius nepakartojamus „kūrinius“, o kalbant apie masažą – įvairios paskirties ir poveikio masažus, su individualiai pritaikytomis masažo technikomis. Štai kas man yra Masažas.

 

Mokyklos “Art of Beauty” masažo dėstytoja Edita Gečevska