Tai vienas populiariausių klausimų, kurį man užduoda studentai. Todėl norėčiau apie tai pakalbėti. Visų pirma, reikia pasakyti, kad vienas diagnostikos aparatas nėra lygus kitam. Anologiškai, vienas kosmetologas nėra lygus kitam. Bet, vienarekšmiškai, dirbti su diagnostikos aparatu turi kompetentingas kosmetologas. Nes nuo jo žinių ir atlikto darbo priklauso rezultatas.

Vis dažniau klientai užsirašo veido odos diagnostikai. Odos diagnostika padeda nustatyti tikslų odos priežiūros planą. Pati diagnostika susideda iš trijų etapų: odos tipo, odos būklės analizės ir kliento apklausos.

 

skin-analysis-led-before-and-after-new-york-1

 

Nėra klientų su indentiška oda todėl ir negali būti absoliučiai identiškų odos priežiūros programų. Taip, identiškų! Pasitaiko iki šiol, kad kosmetologai pasirenka priežiūros programas šabloniškai. Bet taip neturi būti. Atsižvelgiant į savo 9 metų darbo praktiką, galiu pasakyti, kad kiekvienoje situacijoje reikia pagalvoti, kokios butent priemonės yra tinkamiausos šiai dienai konkrečiam žmogui. Nes dažniausiai žmogus ateina su keliomis ir daugiau odos problemomis.

 
Tikslus odos priežiūros planas – tai pusė darbo. Labai svarbu mokėti paaiškinti kaip naudoti priemones. Kiekviena priemonė turi savo paskirtį. Taip pat svarbu, suteikti klientui informaciją kodėl jis tai turi daryti – tada atsiranda motyvacija. Kad klientas nepamirštų – rašome jam namų atmintinę nuo A iki Z.

 
Tam kad atlikti gerą veido odos diagnostiką, reikia puikiai išmanyti odos anatomiją ir fiziologiją, kosmetikos sudėtį. Ir žinoma turėti pakankamai praktikos su klientais. Tai sekmės pagrindas! Viso to mokomės „Art of Beauty“ mokykloje. O svarbiausia, „ Art of Beauty“ mokykloje mokomes mąstyti ir dirbti ne šabloniškai. Mokomės parinkti geriausią odos gydymo planą, atsižvelgiant į odos tipą, odos problemas, bei visas ligas. Todėl specialistai baigę mūsų mokyklą nebijo dirbti savarankiškai ir dažnai yra kviečiami dirbti į geras klinikas.

 
Ir paskutinis patarimas: Nori būti geru kosmetologu?! Turi mokytis pas geriausius tos srities specialistus.

 

“Art of Beauty” dėstytoja

Aliona Sluka