Checklist Feature Requirements

2012 vasario 3 dieną patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymas „Dėl sveikatingumo paslaugų rūšių sąrašo ir sveikatingumo paslaugų teikimo reikalavimų patvirtinimo“, kuris įsigalios 2012 metų gegužės 1 dieną.

Į sveikatingumo paslaugų rūšių sąrašą nuo šių metų gegužės bus įtrauktos ne tik vandens procedūrų, pirčių, baseinų, kūno kultūros paslaugos, bet ir kūno bei veido priežiūros paslaugos.

Grožio industrijos paslaugos pagaliau priskirtos sveikatingumo paslaugų sričiai. Kosmetikų ir kosmetologų asociacija sveikina šį sprendimą ir aktyviai bendradarbiauja jį kuriant ir įgyvendinant. Džiugu, kad į daugelį mūsų siūlytų pataisų buvo atsižvelgta tvirtinant šį įsakymą. Pvz., buvo panaudoti šiuolaikiniai terminai: „Grožio terapeutas“ (buvę technologai-kosmetologai – 3 metų kolegijinis išsilavinimas) ir „Grožio estetikas“ (buvę higieninės kosmetikos kosmetikai – 2 metų profesinis išsilavinimas). Tik turintys tokį ir medicininį išsilavinimą turintys specialistai, įsigaliojus įsakymui, t.y. nuo 2012 metų gegužės 1 dienos galės atlikti veido ir kūno procedūras. Visuomenės sveikatos centrai, atlikdami eilinę patikrą grožio salone ar kosmetikos kabinete, tikrins ar specialistas turi reikiamą išsilavinimą.

Artimiausias KKAL tikslas – drauge su Švietimo ir mokslo ministerija specialybių pavadinimus pakeisti pagal Europoje gana paplitusį pavyzdį: kosmetologus vadinti grožio terapeutais, higieninės kosmetikos kosmetikus – grožio estetikais. Tuos terminus jau patvirtino Sveikatos apsaugos ministras. Sukurti „Grožio terapeuto“ ir „Grožio estetiko“ standartus, kuriuose būtų griežtai apibrėžtos kompetencijų ribos.

Taip pat siekiame, kad mokymo centrams (dabar rengiantiems 6 mėnesių kursus) būtų leista perkvalifikuoti medicinos darbuotojus (medicinos seseris, kineziterapeutus, slaugos specialistus ir t.t.). Pagal KKAL rekomendacijas, SAM ministro įsakymu, medicinos darbuotojai, norėdami atlikti veido ar kūno procedūras taip pat turės persikvalifikuoti ir baigti trumpalaikes modulines programas: „veido arba kūno specialisto“. Tokios programos šiuo metu nėra sukurtos ir patvirtintos.

Patvirtinus profesijos standartus, KKAL sieks, kad dirbantys grožio terapeutai ir estetikai, privalės nuolat kelti kvalifikaciją, dalyvaudami seminaruose apibrėžtą valandų skaičių per metus.

2012 m. gegužės 1-ąją, įsigalios Sveikatingumo paslaugų rūšių sąrašas ir šių paslaugų teikimo bei kvalifikaciniai reikalavimai. Kas laukia tų specialistų, kurie neturi reikiamos profesinės kvalifikacijos?

Apie tai kalbama jau 15 metų, taigi buvo pakankamai laiko pasirengti reformoms, tačiau ir dabar bus galimybė specialistams, kurie yra baigę 6 mėnesių dekoratyvinės kosmetikos kursus ir turi ne mažiau 3 metų realų darbo stažą, laikyti egzaminus ir gauti diplomą eksternu. Pvz., VšĮ „Art of Beauty“ mokykla Vilniuje, Kauno paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras ir Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla jau dabar yra pasiruošusi priimti norinčius egzaminus laikyti specialistus. VšĮ „Art of Beauty“ mokykla renka pirmąją grupę nuo 2012 balandžio 10 d. Papildoma informacija – www.mokyklaaob.lt

KKAL prezidentė Rūta Bražiūnienė

Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formSubmit