kraujo donoryste 557a9722a12ea
Jau trečią pavasarį mūsų mokykloje bus organizuojama gerų darbų akcija, tad kviečiame visus besimokančius ar jau baigusius “Art of Beauty” mokyklą, mokytojus prisijungti ir tapti neatlygintinais kraujo donorais. Galite pakviesti ir savo artimuosius, draugus ir klientus.
Jeigu jau kirbėjo noras tapti donorais, bet vis dar nedrįsote, labai rekomenduojame pasinaudoti galimybe – specialistai patys atvažiuos į mokyklą, patikrins kraują, suteiks naudingos informacijos, be to po vos pora minučių trunkančios neskausmingos procedūros pailsėsite kabinetuose ant kušečių, būsite pavaišinti gėrimais ir šokoladu.
Akcijos laikas: 2017 m. gegužės 4 d., ketvirtadienis, 13.00-15.00 val.
Akcijos vieta: Mokykla “Art of Beauty”, Pamėnkalnio g. 15 / Vasario 16-osios g., Vilnius, 3 aukštas

Kas gali tapti kraujo donorais?

Kraujo donorais gali būti sveiki asmenys nuo 18 iki 65 metų amžiaus, savanoriškai duodantys kraujo ar jo sudėtinių dalių. Svarbiausia – sverti daugiau kaip 50 kg., nesirgti mažakraujyste, per paskutinius 6 mėn. nesiverti auskarų bei nesidaryti tatuiruočių ir NORĖTI padėti kitiems.

Žmogus, norintis duoti kraujo, privalo turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – asmens tapatybės kortelę, pasą ar vairuotojo pažymėjimą.

Prieš duodamas kraujo donoras privalo būti pailsėjęs, pavalgęs. Negalima kraujo duoti nevalgius, nes tai gali sukelti silpnumą. Dieną prieš duodant kraujo siūloma nevalgyti labai riebaus, aštraus maisto ir būtina gerti daugiau nei įprasta skysčių: mineralinio vandens, sulčių, arbatos. Nepatartina duoti kraujo po įtempto darbo, naktinės pamainos.

Visa informacija apie donorą, jo sveikatą, kraujo tyrimo rezultatus yra konfidenciali, viešai neskelbiama ir teikiama tik asmeniškai pačiam donorui, pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Donoras bet kuriuo metu turi teisę persigalvoti, atsisakyti arba nutraukti donorystę.

Daugiau informacijos būsimiems donorams pateikta Nacionalinio kraujo centro svetainėje http://v2.kraujodonoryste.lt/main_menu/informacija-donorams/busimiems-donorams/

 

Registruotis galite Mokyklos “Art of Beauty” administracijoje arba paskambinus tel. 8 630 08998. Turime žinoti tikslų žmonių skaičių. Tad registruokitės atsakingai.

Akimirkos iš pernai vykusios Kraujo donorystės akcijos