Screen Shot 2016 07 05 at 15.31.57

Draugė pasigyrė, kad jos oda labai pagražėjo po to, kai ši pradėjo naudoti serumą. Norėčiau sužinoti daugiau apie šių kosmetikos priemonių naudojimą, poveikį, ir sulaukti patarimų, kaip išsirinkti tinkamą“,- rašo skaitytoja Rita iš Kupiškio. Tad skubame patenkinti ponios Ritos ir kitų skaitytojų smalsumą.

Konsultuoja Kosmetikų ir kosmetologų asociacijos prezidentė, Mokyklos „Art of Beauty“ direktorė Rūta Bražiūnienė.

 

Naudojami namuose ir grožio salonuose

Kosmetiniai serumai – tai itin koncentruoti produktai, į kurių sudėtį įeina net apie keliasdešimt kartų daugiau biologiškai aktyvių medžiagų negu į kremus, todėl jie veikia žymiai greičiau ir efektyviau. Dėl savitos struktūros serumas gali prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius. Grožio procedūrų specialistė Rūta Bražiūnienė sako, kad serumas ir koncentratas yra sinonimai. Koncentratai dažniausiai naudojami profesionalioje kosmetologijoje, pavyzdžiui, ampulių pavidalu, o serumo kiekis paprastai būna didesnis – 30-50 ml. Ši kosmetikos priemonė naudojama ir grožio salone, ir namuose. Salone serumas arba koncentratas įprastai įterpiamas procedūrų metu prieš masažą arba kaukę. Beje, klientėms pravartu žinoti, kad kiekviena kosmetologė turėtų panaudoti šią priemonę, todėl nereikėtų drovėtis pasidomėti apie ją. Namuose serumas naudojamas kursais; dažniausiai rekomenduojami 4-6 sav. kursai.

 

Kaip tepti koncentratą?

Nuprausus arba nuvalius veidą pieneliu ir toniku, pasitepkite serumu, – užtenka vos kelių lašų. Jis įmasažuojamas (tepamas) švelniais pirštų galiukų judesiais kaip kremas veido ir kaklo odos tempimo kryptimis į viršų. Kadangi serumas yra lengvos tekstūros, jis labai greitai įsigeria, nepalikdamas nemalonaus pojūčio. Po to tepamas kremas, ant šio – dekoratyvinė kosmetika. Procedūrą rekomenduojama atlikti ryte prieš tepant dieninį kremą ir naktinį vakare. Kartais vasaros metu galima naudoti tik serumą, jeigu oda yra riebi arba mišri. Bet, esant sausai odai, šaltuoju metų laiku būtina ant viršaus tepti kremą. Beje, R. Bražiūnienė perspėja, kad serumas, kremas ir tonikas turi būti to pačio gamintojo, nes šie produktai glaudžiai papildo vienas kitą.

 

Pagalba išsausėjusiai odai

Pasak R. Bražiūnienės, moterims nėra lengva pasirinkti tinkamą serumą, nes neužtenka žinoti savo odos tipą. Kiekvienas odos tipas turi taip vadinamą odos būklę arba problemą. Visų odos tipų: riebi, sausa, normali ir mišri oda gali būti dehidratuota (netekusi drėgmės). Nereikėtų painioti sausos ir netekusios drėgmės odos. Kokia oda yra sausa? Ji neblizga, moteris nesiskundžia spuogais, poros yra sutrauktos, sausumo jausmas yra pastovus. Tačiau specialistės praktika ir patirtis rodo, kad dažnai sausos odos pojūtį sukelia drėgmės trūkumas. Tai ypač aktualu prasidėjus šildymo sezonui, kai moteris daug skraido arba dirba kompiuteriu. Dėl to jaučiamas sausumas, tempimas, prasideda pleiskanojimas. Jeigu į tai nekreipiama dėmesio, tuomet pažeidžiama apsauginė odos plėvelė, taip vadinamasis pH, oda gali pasidaryti jautri, kilti uždegimas ir netgi išsivystyti egzema. Dehidrataciją būtina spręsti iš karto. Tam tinka drėkinamieji serumai. Tokių serumų sudėtyje yra hialurono rūgšties, kuri stipriai drėkina odą ir atstato jos struktūrą iš vidaus, saugo odą nuo skysčių praradimo, mažina esančias raukšleles. Juos reikėtų vartoti maždaug mėnesį arba vieną kartą per savaitę atlikti bent 6 procedūras su koncentratais grožio salone.

 

Kokį serumą pasirinkti?

Priklausomai nuo sudėties, serumai gali padėti odai regeneruoti, veikti jauninančiai, suteikti elastingumo ir stangrumo, intensyviai drėkinti ir maitinti, mažinti sudirgimo požymius, šviesinti odą, kovoti su spuogeliais ir t.t.

Neramina mimikos raukšlės (beje, tai neretai būdinga ir jauname amžiuje)? Šiai problemai spręsti geriausiai tinka serumai su peptidais. Šios medžiagos mimikos raumenis veikia atpalaiduojančiai, panašiai kaip botulino toksinas, tik nereikia injekcijų. Pavartojus serumą, pavyzdžiui, pykčio raukšlė arba raukšlė tarp nosies ir lūpų nebūna tokia agresyvi ir negilėja.

Kovai su senatvinėmis raukšlėmis tinka serumai su retinoliu. Jis aktyvuoja odos regeneraciją, naikina raukšles. Jeigu oda primena pergamentą, – sausa su daugybe smulkių raukšlelių, rekomenduojami serumai su retinoliu arba vitaminu A. Beje, neretai tokią odą lydi ir pigmentinės dėmės. Jeigu jos nėra labai ryškios, užtenka minėto serumo su retinoliu.

Dar viena grupė – balinamieji serumai. Jeigu po vasaros arba nėštumo atsiranda daug nepageidaujamų pigmentinių dėmių, geriausia naudoti balinamuosius serumus. Tai nebūtinai serumai su rūgštimis, nes atsirado pažangesnių medžiagų, kurios reguliuoja pigmento melanino pasiskirstymą. Pigmentinei, negyvybingai odai labai tinka serumas su vitaminu C. Šis atgaivina odos spalvą, skatina pigmentaciją ir kolageno gamybą.

Serumai su kolagenu gali būti sėkmingai naudojami drėkinimui ir raukšlių prevencijai (su amžiumi kolageno gamyba mažėja). Tai puikus tarpinis variantas tarp serumų su hialurono rūgštimi ir peptidais.

Serumai, skirti kovoti su spuogais. Dažniausiai tai yra jaunų žmonių problema, tačiau už spuogų susidarymą yra atsakingi hormonai. Deja, šiame amžiuje daugelio žmonių kamuoja hormonų disbalansas (moterims nustatomas per didelis vyriško hormono testosterono kiekis), kurį sukelia stresas, medikamentų vartojimas, todėl ši bėda persekioja ir brandžias moteris. Tam yra skirti specialūs serumai arba koncentratai, kurių sudėtyje yra sidabro, Kinietiškų lapų „Huang Qi“, kurie išoriškai reguliuoja hormonų balansą.

Dar viena rūšis – anti-ageing serumai, skirti vartoti vyresnio amžiaus moterims, kai, pavyzdžiui, yra veido pakritimas skruostų srityje. Premenopauzės laikotarpiu arba netgi anksčiau rekomenduojama naudoti serumus su taip vadinamu liftingo efektu arba serumus su fitohormonais, augalinės kilmės medžiagomis, kompensuojančiomis moteriškų hormonų poveikį.

Kai oda pilkšva, negyvybinga tuomet tinkamiausi serumai, kurių sudėtyje yra vitaminai ir detoksikuojančios medžiagos.

Tai pat nereikėtų pamiršti, kad esant išsiplėtusioms kraujagyslėms, kuperozei, reikia rinktis specialius tokiai odai skirtus serumus.

„Kiekviena moteris turėtų jausti savo odos poreikius, bet jeigu kyla klausimų, derėtų kreiptis į profesionalą, kad šis patartų“, – rekomenduoja R. Bražiūnienė.

 

Ar žinojote, kad?

Šių metų balandžio mėnesį kosmetikos gamintojo „L’Oréal“ atlikto tyrimo duomenimis, tik 8 proc. moterų Baltijos šalyse naudoja odos serumus. Pasirodo, moterys vis dar galvoja, kad gero kremo užteks išlaikyti odą gražią ir švytinčią visus metus.

 

Patarimas

Jeigu tenka rinktis įsigyti tik vieną produktą, pavyzdžiui kaukę arba serumą, be abejonės, vertingiau įsigyti pastarąjį.

Jeigu norite greito, tačiau trumpalaikio efekto – rinkitės kaukę.

Jeigu norite ilgalaikio poveikio savo veido odai – rinkitės serumą.

Jeigu norite momentinio grožio efekto ir ilgalaikio poveikio kartu – naudokite ir serumą, ir kaukę.

 

Atminkite

Kaukės skvarbumas yra mažesnis už kremo, o kremo – mažesnis už serumo.

 

Verta žinoti

Galima naudoti vienos serijos produktus ryte o kitos – vakare. Tačiau, jeigu odą pradėtų dirginti, būtų sunku nuspręsti, kuri kosmetinė priemonė netinka. Todėl rekomenduojam iš pradžių pradėti nuo kelių priemonių. Tiesa, panaudojus pusę metų vieną liniją, galima įdomumo dėlei pakeisti liniją ar gamintoją. Bet maišyti skirtingų gamintojų kosmetikos priemones vienu metu negalima.